bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe znajdujące się w naszej ofercie są badane i certyfikowane, charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną oraz wygodą użytkowania ponieważ do ich otwierania i zamykania nie jest potrzebne miejsce na podjeździe, również dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, estetyką wykonania, bogatym wzornictwem, serwisem i dostępem części zamiennych.

Bramy segmentowe to oszczędność miejsca – pionowe otwieranie gwarantuje maksymalnie dużo przestrzeni w garażu i przed nim. Otwierając brama pozostaje pod stropem, a to zwiększa komfort użytkowania.

Bramy segmentowe są bardzo wszechstronne, można je montować w każdym otworze garażowym, zapewniając przy tym o 14 cm większą szerokość przejazdu niż w przypadku bram uchylnych. Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, uszczelnienie gwarantuje doskonałą izolację garażu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy

W niektórych miejscach w naszym domu ciepło ucieka szybciej, ponieważ jego przewodzenie jest tam szczególnie wysokie. Obszary te nazywane są mostkami termicznymi i powstają najczęściej w pobliżu okien, drzwi i bram.

Nieoceiplane bramy garażowe są problematyczne gdy znajdują się w bryle domu. Ciepłe powietrze może  łatwiej uciekać na zewnątrz, i generować dodatkowe koszty. Aby temu zapobiec, zaleca się stosowanie ocieplanych bram garażowych, które pomogą ograniczyć straty ciepła i oszczędzić na ogrzewaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy garaż jest w bryle budynku lub wykorzystywany jest jako warsztat.

Ocieplana garażowa brama segmentowa dzięki zastosowaniu segmentów o grubości 42 mm, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Jeszcze lepiej sprawdzi się energooszczędna brama segmentowa LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm. Zwłaszcza wtedy, gdy ściany garażu są bardzo dobrze ocieplone, należy zwrócić uwagę na wybór ciepłej bramy garażowej, a najlepiej zasięgnąć porady u doradcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia pleśni w źle izolowanych i wentylowanych miejscach.

Jak dodatkowo zwiększyć izolacyjność cieplną swojej bramy?

Jeśli chcą Państwo zwiększyć właściwości termoizolacyjne swojej bramy garażowej, zalecamy zastosowanie zestawu do ościeżnicy ThermoFrame firmy Hörmann. Profil z tworzywa sztucznego oddziela ościeżnicę bramy od ściany garażu i przeciwdziała powstawaniu w tym miejscu mostku termicznego. Zestaw ThermoFrame zapobiega utracie ciepła i jest w stanie zwiększyć izolacyjność cieplną bramy segmentowej nawet o 15%, m.in. dzięki użyciu uszczelek wargowych z obu stron bramy oraz w jej górnej części.

O tym należy pamiętać przed zakupem energooszczędnej bramy garażowej:

  1. Ocieplane bramy segmentowe ograniczają utratę cieplego powietrza
  2. Przegroda termiczna i podwójne uszczelki wargowe zwiększają izolacyjność cieplną
  3. Mostek termiczny między ścianą garażu a ościeżnicą może zostać zniwelowany poprzez zastosowanie dodatkowego zestawu do ościeżnicy ThermoFrame, która pozwala zwiększyć izolacyjność cieplną o kolejne 15%
  4. Utracie ciepła można zapobiec również, decydując się na montaż drzwi zintegrowanych z bramą lub drzwi bocznych do garażu, ponieważ pozwalają one na otwarcie jedynie części bramy, gdy chcą Państwo wyciągnąć tylko rower czy motor.

 

Jesteśmy najlepsi w tym co robimy. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i radą. Potrafimy wykonać bramę o jakiej marzysz.

Do każdej bramy segmentowej jesteśmy w stanie dopasować automatykę

W ofercie posiadamy drzwi boczne, w których podział segmentów jest dokładnie taki sam jak w garażowej bramie segmentowej

FIRMA MAREX DZIAŁAJĄCA OD 25 LAT NA RYNKU

Firma MAREX

Marek Rutkiewicz

58 – 100 Świdnica

ul. Długa 52

Kontakt

+48 602 28 59 69

+48 793 65 90 66

 biuro@marexbramy.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 8.00 - 17.00

sobota 10.00 - 14.00

Copyright 2018 All Rights Reserved